Ogrzewanie podłogowe w Olsztynie – gdzie szukać?

W ciągu ostatnich dwunastu lat ogrzewanie podłogowe stało się popularne. Wynika to głównie z niskiego zapotrzebowania na ciepło budynku. Jednak systemy ogrzewania podłogowego zapewniają tylko komfort i rozkład temperatury, które są dobre dla naszego zdrowia. Ogrzewanie podłogowe to właściwie zupełnie inny system. Łączy je to, że mają dużą powierzchnię, ale odprowadzają ciepło w niskich temperaturach. Ogrzewanie podłogowe zapewnia bardzo równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia. Nie ma chłodnego i ciepłego miejsca, ani uczucia zimnej podłogi. Wszystko to dlatego, że – w przeciwieństwie do grzejnika – nie dostarczamy ciepła w jednym miejscu, możemy jedynie wypromieniowywać ciepło do pomieszczenia. Cała podłoga wydziela ciepło.

Ogrzewanie podłogowe – wady i zalety

Uzyskaliśmy korzystny pionowy rozkład temperatury. Najcieplej jest przy stopach i nieco chłodniej na głowie. Czujemy się bardzo komfortowo. Należy jednak zauważyć, że przyjmuje się, że podłoga ogrzewana ma niską temperaturę. Po prawidłowym wykonaniu nie powinien nawet nagrzewać się w dotyku. Powinien być neutralny, a nie zimny, nawet jeśli jest pokryty podłogą, którą zwykle uważamy za zimną w dotyku. Najlepszym przykładem są kafelki. Zaleca się ich stosowanie do ogrzewania podłóg, ponieważ ciepło je dobrze wniknie. Gdy ogrzewanie podłogowe działa prawidłowo, uważane jest za neutralne w dotyku. Jednak poza sezonem grzewczym (lub w pomieszczeniu z kaloryferem) wydają nam się trochę fajne. Nawet jeśli obiektywnie osiągnie wysoką temperaturę 20-24°C. 

Z drugiej strony, jeśli podgrzewana podłoga jest gorąca w dotyku, najlepszym objawem jest zbyt wysoka temperatura. Dziesięciolecia badań wykazały, że większość ludzi uważa, że temperatura powierzchni podłogi wyższa niż 24-25 ° C będzie powodować dyskomfort. Z biegiem lat negatywne opinie, takie jak puchnięcie nóg od ogrzewania podłogowego, spowodowane są eksploatacją ogrzewania podłogowego w budynkach o nadmiernie wysokich temperaturach. Zwykle dzieje się tak, ponieważ w przeciwnym razie temperatura nie jest wystarczająco wysoka w słabo izolowanym pomieszczeniu.

Hydraulik Olsztyn pomoże w każdej sprawie

Hydraulik Olsztyn to wykwalifikowany specjalista, która znajduje rozwiązanie na każdy problem hydrauliczny. Elastyczność w działaniu i ogromna wiedza zdobyta na przestrzeni wielu lat sprawiły, że wielu klientów zaufało już jego umiejętnościom. Kompleksowe działania przy ogrzewaniu podłogowym to tylko niewielka część jego działań – całą ofertę można zobaczyć na stronie internetowej https://olsztynhydraulik.pl/ogrzewanie-podlogowe/. Warto pamiętać, że oferta dostosowana jest pod kątem indywidualnych potrzeb klientów. Hydraulik Olsztyn to profesjonalizm w każdym calu. Usługi są nie tylko tanie, ale nade wszystko wykonywane przy zachowaniu wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *