Ogrzewanie podłogowe w Olsztynie – gdzie szukać?

W ciągu ostatnich dwunastu lat ogrzewanie podłogowe stało się popularne. Wynika to głównie z niskiego zapotrzebowania na ciepło budynku. Jednak systemy ogrzewania podłogowego zapewniają tylko komfort i rozkład temperatury, które są dobre dla naszego zdrowia. Ogrzewanie podłogowe to właściwie zupełnie inny system. Łączy je to, że mają dużą powierzchnię, ale odprowadzają ciepło w niskich temperaturach. Ogrzewanie podłogowe zapewnia bardzo równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia. Nie ma chłodnego i ciepłego miejsca, ani uczucia zimnej podłogi. Wszystko to dlatego, że – w przeciwieństwie do grzejnika – nie dostarczamy ciepła w jednym miejscu, możemy jedynie wypromieniowywać ciepło do pomieszczenia. Cała podłoga wydziela ciepło.

Ogrzewanie podłogowe – wady i zalety

Uzyskaliśmy korzystny pionowy rozkład temperatury. Najcieplej jest przy stopach i nieco chłodniej na głowie. Czujemy się bardzo komfortowo. Należy jednak zauważyć, że przyjmuje się, że podłoga ogrzewana ma niską temperaturę. Po prawidłowym wykonaniu nie powinien nawet nagrzewać się w dotyku. Powinien być neutralny, a nie zimny, nawet jeśli jest pokryty podłogą, którą zwykle uważamy za zimną w dotyku. Najlepszym przykładem są kafelki. Zaleca się ich stosowanie do ogrzewania podłóg, ponieważ ciepło je dobrze wniknie. Gdy ogrzewanie podłogowe działa prawidłowo, uważane jest za neutralne w dotyku. Jednak poza sezonem grzewczym (lub w pomieszczeniu z kaloryferem) wydają nam się trochę fajne. Nawet jeśli obiektywnie osiągnie wysoką temperaturę 20-24°C. 

Z drugiej strony, jeśli podgrzewana podłoga jest gorąca w dotyku, najlepszym objawem jest zbyt wysoka temperatura. Dziesięciolecia badań wykazały, że większość ludzi uważa, że temperatura powierzchni podłogi wyższa niż 24-25 ° C będzie powodować dyskomfort. Z biegiem lat negatywne opinie, takie jak puchnięcie nóg od ogrzewania podłogowego, spowodowane są eksploatacją ogrzewania podłogowego w budynkach o nadmiernie wysokich temperaturach. Zwykle dzieje się tak, ponieważ w przeciwnym razie temperatura nie jest wystarczająco wysoka w słabo izolowanym pomieszczeniu.

Hydraulik Olsztyn pomoże w każdej sprawie

Hydraulik Olsztyn to wykwalifikowany specjalista, która znajduje rozwiązanie na każdy problem hydrauliczny. Elastyczność w działaniu i ogromna wiedza zdobyta na przestrzeni wielu lat sprawiły, że wielu klientów zaufało już jego umiejętnościom. Kompleksowe działania przy ogrzewaniu podłogowym to tylko niewielka część jego działań – całą ofertę można zobaczyć na stronie internetowej https://olsztynhydraulik.pl/ogrzewanie-podlogowe/. Warto pamiętać, że oferta dostosowana jest pod kątem indywidualnych potrzeb klientów. Hydraulik Olsztyn to profesjonalizm w każdym calu. Usługi są nie tylko tanie, ale nade wszystko wykonywane przy zachowaniu wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *