Nogi do stołu i wyjątkowo urodziwe podstawy

Kilka dekad temu stoły z odłączanymi nogami i blaty składające się z trzech części, z których to tę centralną demontowano i chowano do wnętrza stołu były opcją dość często spotykaną. Natomiast obecnie bywa różnie, bo stoły wykonuje się z drewna i z płyty meblowej. Dlatego też te rozkładane stoły nadal się spotyka, ale nie aż tak często jak kiedyś. Równie wiele znaczy też i to, że obecnie te nogi od stołu, to nie tylko cztery. Może być ich aż osiem. Spotyka się też i takie opcje, w których przypadku nogi można zamienić na podstawę, która wygląda tak jakby cztery nogi łączył jeden zwornik, w kształcie dodatkowej półki pod tym konkretnym stołem. Rozwiązania tego typu nie są niczym nowym, ale w czasach obecnych łączy się płyty meblowe, tworzywa i chromowaną stal.

Czy tworzywa i chromowana stal w stołach to opcja nieciekawa?

Nogi do stołów wykonane z chromowanej stali to opcja niezwykle elegancka. Zwłaszcza jeśli chodzi o o połączenie ich z grubym, szklanym blatem o eliptycznym kształcie. Jednym słowem nogi do stołu wykonane ze stali muszą współgrać z odpowiednim blatem. Choć obecnie ten blat może być też wykonanym z taniej płyty meblowej. Na dokładkę oklejony wyjątkowo tania okleiną, która szybko się zużywa w sensie mechanicznym. Rzecz jasna stanowi to problem i to nawet wtedy gdy nogi się demontuje. Nie każdy podchodzi do tego zagadnienia w podobny sposób.

Mowa tu dokładnie o tym, że nie każdy ceni walory estetyczne bardziej od tych praktycznych. Zwłaszcza w przypadku wnętrza, które raczej nigdy urodziwym nie będzie. W przypadku takiego wnętrza sprawdzi się nawet staromodna podstawa do stołu lub ta po części wykonana z bardzo taniego tworzywa. wtedy nawet blat może być opcją w znacznym stopniu wykonaną z tworzywa. Raczej niewielu to odstraszy w przypadku wnętrza urządzanego tanio. W przypadku którego także krzesła są tymi wykonanymi z polerowanej stali i co najistotniejsze mają pękające z czasem siedziska z taniego tworzywa. Nogi i podstawy do stołu znajdziemy tu: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Czy stół z odkręcanymi nogami ma dziś jakieś plusy?

W czasach obecnych stół w którego przypadku blat zdejmuje się z podstawy do stołów wydaje się być opcją dostatecznie dobrą dla domu weselnego. Takowe stoły łatwo się magazynuje w pomieszczeniach gospodarczych. W restauracjach tego typu opcja też powinna się sprawdzić. Po to by nagle móc schować pewną część stołów lub przenieść pod parasole przeciwsłoneczne przed daną restauracją. Blat składający się z trzech części to też plus i dla restauracji i dla domów weselnych. Nagle rozsuwa się dwie części i między te części wstawia się tę dodatkową, po to by konkretny stół stał się znacznie większym.

W domach prywatnych tego typu stół też ma zastosowanie, wtedy gdy spędzamy święta z dalszymi krewnymi. Wtedy tego typu stół się sprawdza, nawet jeśli jest to tania opcja wykonana z płyty meblowej, która na dokładkę już nie wygląda najlepiej. Także taki stół da się nakryć, po to by wyglądał należycie ładnie. Po świętach najzwyczajniej w świecie tego typu mebel chowa się na strych, ze względu na to, że urodą odstaje od pozostałych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *