Nogi do stołu i wyjątkowo urodziwe podstawy

Kilka dekad temu stoły z odłączanymi nogami i blaty składające się z trzech części, z których to tę centralną demontowano i chowano do wnętrza stołu były opcją dość często spotykaną. Natomiast obecnie bywa różnie, bo stoły wykonuje się z drewna i z płyty meblowej. Dlatego też te rozkładane stoły nadal się spotyka, ale nie aż tak często jak kiedyś. Równie wiele znaczy też i to, że obecnie te nogi od stołu, to nie tylko cztery. Może być ich aż osiem. Spotyka się też i takie opcje, w których przypadku nogi można zamienić na podstawę, która wygląda tak jakby cztery nogi łączył jeden zwornik, w kształcie dodatkowej półki pod tym konkretnym stołem. Rozwiązania tego typu nie są niczym nowym, ale w czasach obecnych łączy się płyty meblowe, tworzywa i chromowaną stal.

Czy tworzywa i chromowana stal w stołach to opcja nieciekawa?

Nogi do stołów wykonane z chromowanej stali to opcja niezwykle elegancka. Zwłaszcza jeśli chodzi o o połączenie ich z grubym, szklanym blatem o eliptycznym kształcie. Jednym słowem nogi do stołu wykonane ze stali muszą współgrać z odpowiednim blatem. Choć obecnie ten blat może być też wykonanym z taniej płyty meblowej. Na dokładkę oklejony wyjątkowo tania okleiną, która szybko się zużywa w sensie mechanicznym. Rzecz jasna stanowi to problem i to nawet wtedy gdy nogi się demontuje. Nie każdy podchodzi do tego zagadnienia w podobny sposób.

Mowa tu dokładnie o tym, że nie każdy ceni walory estetyczne bardziej od tych praktycznych. Zwłaszcza w przypadku wnętrza, które raczej nigdy urodziwym nie będzie. W przypadku takiego wnętrza sprawdzi się nawet staromodna podstawa do stołu lub ta po części wykonana z bardzo taniego tworzywa. wtedy nawet blat może być opcją w znacznym stopniu wykonaną z tworzywa. Raczej niewielu to odstraszy w przypadku wnętrza urządzanego tanio. W przypadku którego także krzesła są tymi wykonanymi z polerowanej stali i co najistotniejsze mają pękające z czasem siedziska z taniego tworzywa. Nogi i podstawy do stołu znajdziemy tu: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Czy stół z odkręcanymi nogami ma dziś jakieś plusy?

W czasach obecnych stół w którego przypadku blat zdejmuje się z podstawy do stołów wydaje się być opcją dostatecznie dobrą dla domu weselnego. Takowe stoły łatwo się magazynuje w pomieszczeniach gospodarczych. W restauracjach tego typu opcja też powinna się sprawdzić. Po to by nagle móc schować pewną część stołów lub przenieść pod parasole przeciwsłoneczne przed daną restauracją. Blat składający się z trzech części to też plus i dla restauracji i dla domów weselnych. Nagle rozsuwa się dwie części i między te części wstawia się tę dodatkową, po to by konkretny stół stał się znacznie większym.

W domach prywatnych tego typu stół też ma zastosowanie, wtedy gdy spędzamy święta z dalszymi krewnymi. Wtedy tego typu stół się sprawdza, nawet jeśli jest to tania opcja wykonana z płyty meblowej, która na dokładkę już nie wygląda najlepiej. Także taki stół da się nakryć, po to by wyglądał należycie ładnie. Po świętach najzwyczajniej w świecie tego typu mebel chowa się na strych, ze względu na to, że urodą odstaje od pozostałych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *