Meble biurowe – jak je wybrać? To proste!

Większość z nas, pracując w biurze, spędza w nim większość dnia. Ten fakt warunkuje konieczność urządzenia miejsca pracy w sposób wygodny dla pracującego. Zadbanie o komfort pracownika poprzez zapewnienie mu przyjaznego środowiska zdecydowanie zwiększy efektywność wykonywanej przez niego pracy. Meble biurowe mają duży wpływ na jakość naszej pracy.

Odpowiednie dostosowanie

Wyposażenie biura powinno być ściśle dostosowane do charakteru pracy przebywającej w nim osoby. Nieodpowiednie jest lokowanie w nim urządzeń, z których nie trzeba korzystać. Zachowanie zdrowego minimalizmu pomoże w utrzymaniu porządku w miejscu pracy. Właśnie dlatego w większości pomieszczeń biurowych nie znajdziemy umywalki czy lodówki. Są to elementy wyposażenia, których nieobecność zwyczajnie nie wpłynie na sprawność pracy. Z tego powodu przenosi się je do np. pokojów socjalnych, gdzie z pewnością się przydadzą. Z kolei w pomieszczeniach biurowych dotychczasowo zajmowane przezeń miejsce można poświęcić np. na dodatkowe regały na dokumenty lub zaaranżowanie dodatkowego stanowiska pracy.

Wygoda i bezpieczeństwo

Meble biurowe muszą zapewniać pracownikowi maksimum wygody. Fotele, w których niejednokrotnie przesiadują po kilka godzin dziennie powinny być dobrze wyprofilowane i wygodne, zaś biurka obszerne, dostosowane do wzrostu osób z nich korzystających. Mile widziana jest także duża ilość półek i szuflad, które pozwolą na lepszą organizacje pracy i pomogą w zachowaniu odpowiedniego porządku. Regały biurowe muszą być mocne, ponieważ bardzo często dźwigają na swoich półkach dziesiątki kilogramów dokumentów. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ pozwolą na dokładniejszą segregację papierów, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla pracowników.

Sprzęt elektroniczny

Niewątpliwym ułatwieniem w pracy biurowej będzie bez wątpienia obecność sprzętu elektronicznego. Należy zadbać jednak o to, ażeby w jak największym stopniu postawić na urządzenia wielofunkcyjne. Im mniej różnorakich przyrządów zabierających cenną przestrzeń, tym lepiej. Takim oto sposobem mieszcząca się na jednym biurku drukarka z wbudowanym skanerem z powodzeniem może zastąpić ogromną kserokopiarkę. Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać w sposób opisany w poprzednim akapicie. Dodatkowo, kserokopiarka może być trudna w opanowaniu dla większości pracowników, zaś z drukarki umie korzystać praktycznie każdy użytkownik komputera. Osoby pracujące w biurze na pewno będą zadowolone, mogąc używać sprzętu, który przypomina im ten domowy, aniżeli walczyć ze skomplikowanym w obsłudze urządzeniem, które dodatkowo – powiedzmy sobie szczerze – powoli odchodzi do lamusa. Ukłonem w stronę osób pracujących w biurze będzie na pewno zainstalowanie w nim kilku błahych dodatków, które poprawią ich nastrój i samopoczucie. Może nim być na przykład czajnik elektryczny. Przygotowywanie ratunkowej kawy lub herbaty nie oderwie pracownika na długo od służbowych czynności, a będzie jeszcze krótsze, gdy będzie mógł to zrobić siedząc przy biurku.

Nie zapomnij o dodatkach

Atmosfera pracy będzie zdecydowanie milsza, kiedy zadbamy o estetyczny wystrój biura. Nikt nie mówi tu o remoncie. Wystarczy kupić kilka roślin doniczkowych, które poustawiane w odpowiednich miejscach nieco ożywią wizerunek szarych pomieszczeń biurowych. Da to pracownikowi poczucia, iż się o niego dba, za co na pewno odwdzięczy się sumiennym wypełnianiem obowiązków. Miejsce pracy powinno być jak najbardziej przyjazne dla pracownika i zapewniać mu maksimum swobody. Dlatego należy dbać o zaspokojenie jego indywidualnych potrzeb. Trzeba również pamiętać o tym, iż najlepiej pracuje się w przestrzeni uporządkowanej, gdzie nic nie jest pozostawione przypadkowi. Zachowanie tych kilku podstawowych zasad znacząco wpłynie na podniesienie efektywności pracy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *