Kolonie – najlepszy sposób na wakacje dla dzieci

Któż z nas nie lubi wakacji? Jest to czas w którym można nie tylko odpocząć ale również naładować baterię i nabrać siły na czas po wakacjach.

Jednym z największych dylematów przed którym stają rodzice jest jednak kwestia zorganizowania czasu wakacyjnego dla dzieci. Nikt przecież nie chce aby jego pociecha po prostu przesiedziała ten czas przed telewizorem. Świetnym pomysłem na fantastyczne wakacje dla najmłodszych są kolonie dla dzieci.

Jeśli kolonie, to w warmińsko-mazurskim

Jeśli zdecydowaliśmy się już na to, że kolonie lub jak wolą to określać niektórzy obozy, będą dobrą opcją dla naszych dzieci to  musimy zastanowić się gdzie takie wakacje powinny być zorganizowane. W jakiej części Polski?

Otóż bez wątpienia jedną z najlepszych do tego lokalizacji jest województwo warmińsko-mazurskie. Każdy kto tam był, wie że jest to miejsce piękne, pełne spokoju i właśnie tam można napawać się urokami natury. Olsztyn z kolei to wspaniałe miasto które nie przestaje pozytywnie zaskakiwać i do którego chce się wracać.

Bez wątpienia więc jest to miejsce gdzie można zorganizować wspaniałe kolonie. Wczasy, które będą dla dzieci niezapomniane. Takie, o których będą opowiadać nawet kiedy już będą dorosłe.

Jaki rodzaj kolonii dla dzieci będzie najlepszy

Każdy chciałby aby wakacje jego dzieci były nie tylko ciekawe i pełne bezpiecznej zabawy ale także by coś wnosiły merytorycznie w życie młodego człowieka. Byłoby fantastycznie gdyby oprócz miłego spędzenia czasu, dziecko mogło nauczyć się nowych rzeczy, zapamiętać i utrwalić lepiej wiedzę wyniesioną ze szkoły i nabyć nowych doświadczeń.

W Stanach Zjednoczonych takie obozy, podczas których wszystkie te cele są organizowane nazywane są edukacyjnymi wyjazdami.

W Polsce określenia obozy czy kolonie są o wiele popularniejsze.

Niezależnie jednak od nazewnictwa podczas takiego wyjazdu, dziecko nabędzie nowych umiejętności i zostanie zainteresowane konkretnymi zajęciami. Niektórymi z takich właśnie umiejętności są: szybkie czytanie, dobre zapamiętywanie, pływanie, jazda konna i wiele innych. Oprócz tego dziecko uczy się samodzielności, nabiera odwagi, lepiej integruje się z rówieśnikami.

Ważne jest też to by grupy były podzielone na odpowiednie kategorie wiekowe. Dzięki temu zajęcia również mogą być dostosowane do rozwoju i możliwości pociechy.

Nie mniej ważnym zagadnieniem są kompetentni opiekunowie.  W końcu to im na czas kolonii powierzamy bezpieczeństwo dzieci. Istotne więc by wychowawcy byli ludźmi kompetentnymi ,empatycznymi i znającymi się na rzeczy.

Pytaniem które może nas nurtować jest kto organizuje tego rodzaju wyjazdy, tak by spełniały te wszystkie wymogi. Otóż wspaniałą ofertę tego rodzaju zorganizowania wolnego czasu wakacyjnego można znaleźć tutaj: https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury

Wszystkie obozy odbywają się w warmińsko-mazurskim, a główną bazą organizacyjną jest Olsztyn.

Nie ma co się zastanawiać

Jeśli wiec szukamy ciekawej formy spędzenia wakacji przez nasze dzieci to tego rodzaju kolonie będą genialnym rozwiązaniem. Uczą, bawią i cieszą dziecko. Wszystko to w połączeniu z ciekawym programem obozu i ze zdobywaniem nowych umiejętności. Na koloniach zawiera się nowe przyjaźnie.

Warto więc wysłać dziecko na taki obóz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *